Kontakta oss

Behöver du hjälp?

Vi hoppas att du lätt hittar det du söker i vår nya webbshop. Tanken är att det ska vara smidigt att beställa och enkelt att komma i kontakt med oss om du vill ha personlig hjälp.

Finns inte varan du vill ha i lager eller har du stött på problem av annat slag? Kontakta våra innesäljare så hittar vi en lösning. Om produkten är slut på vårt svenska lager tar vi hem den från Europalagret – där finns stora volymer. Varje torsdag lägger vi beställningar som levereras veckan därpå.

Här hittar du detaljerade instruktioner och kontaktuppgifter:

Fruit Distribution

Adress: Tredenborgsvägen 16
294 35 SÖLVESBORG

Telefon: +46 456-151 40 (kundservice),
Telefax: +46 456-152 55
E-post: info@fruit.se

Lokalkontor:

Bränneriet/Huvudsta Gård
171 73 Solna

Vår innesälj är öppen
Måndag - Fredag: 08.30 - 16.30
Lunchstängt: 12:30 - 13:00


Anders Strand
VD & Försäljning
Epost: anders@fruit.se
Mobil: +46 708-808 237


Johan Strand
Vice VD, Sälj & Marknad
Epost: johan@fruit.se
Mobil: +46 707-664 776


Peder Rylander
Sales Director Scandinavia
Epost: peder@fruit.se
Mobil: +46 707-73 96 44


Håkan Andersson
Innesälj
Epost: hakan@fruit.se
Telefon: +46 456-151 40


Fredrik Eriksson
Innesälj
Epost: fredrik@fruit.se
Telefon: +46 456-151 40

Christian Kahn
Säljare Mellansverige
Epost: christian@fruit.se
Mobil: +46 722-524 590

Paal Sjøvall
Säljare Norge
Epost: paal@fruit.se
Mobil: +47 900 338 93

Johan Larsson
Lager Chef
Epost: johan.larsson@fruit.se
Telefon: +46 456-151 40 

Sofie Månsson
Inköp
Epost: sofie@fruit.se
Telefon: +46 456-151 40

Sandra Lööv
Marknadsansvarig
Epost: sandra@fruit.se
Telefon: +46 701 497658   

Annika Roslund
Ekonomi
Epost: annika.roslund@fruit.se
Telefon: +46 456-422 69